Výber správneho investičného produktu závisí od vášho investičného zámeru. Pomôžeme vám vybrať ten správny investičný produkt či už chcete sporiť na dôchodok, vytvoriť si finančnú rezervu, našetriť deťom na štart do života alebo predčasne splatiť vašu hypotéku.

Sporenie na dôchodok

Váš príjem na dôchodku klesne ak sa budete spoliehať na štátny dôchodok dokonca aj keď využívate 2. a 3. pilier. Ak si chcete zachovať svoj životný štandard aj na dôchodku je nevyhnutné časť svojich príjmov pravidelne investovať. Najlepšou a najlacnejšou možnosťou je investícia do podielových fondoch. Jednou z našich odporúčaných možností je pravidelná investícia do čoraz populárnejších ETF fondov. Ich najväčšou výhodou sú veľmi nízke poplatky za správu a oslobodenie od dane z výnosov.

Sporenie pre deti

Väčšina rodičov chce svojim deťom našetriť na štart do života. Spravidla do ich 18. až 25. roku života. Ak budete svojim deťom sporiť len prídavky na dieťa, ktoré dostávate od štátu (cca 25 EUR/mes) tak za 25 rokov môžete nasporiť vášmu dieťaťu až 24 000 EUR

Finančná rezerva

Podľa štatistík až 1/5 rodín nemá vytvorenú finančnú rezervu. Zdravý osobný či rodinný rozpočet vyžaduje vytvorenú finančnú rezervu minimálne na obdobie 3 až 6 mesiacov. Finančnú rezervu nedržte na svojom bežnom účte tak ako väčšina Slovákov. Uložte si ju na finančný produkt, v ktorom budete mať prostriedky kedykoľvek k dispozícii a budú sa primerane zhodnocovať.

Predčasné splatenie hypotéky

Vieme vám vyrátať akú čiastku musíte investovať, ak by ste chceli vašu hypotéku splatiť predčasne. Pri dnešných úrokových sadzbách hypoték však dokážete svoje peniaze zhodnotiť viac, ako zaplatíte na úrokoch v bankách. O predčasnom splatení hypotéky sa preto s nami poraďte.

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "Odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naši partneri na investovanie


blog

Súvisiace články

Investovanie

3 základné princípy dlhodobej investície

02.12.2022