Poistenie

Dopravná nehoda s požičaným vozidlom

Dopravná nehoda s požičaným vozidlom Vás môže vyjsť poriadne draho. Pri požičiavaní auta preto rozhodne myslite aj na poistenie.

Poistenie auta z požičovne

V dnešnej dobe častejšie lietame za dovolenkou, prípadne služobnou cestou do vzdialenejších destinácií. Kto chce spoznať väčší kus navštívenej krajiny, alebo byť len flexibilný pri pracovnej ceste, tak si požičia auto. Okrem príplatkov za GPS, detskú sedačku či ťažné zariadenie si môžete v požičovni priplatiť aj za poistenie. Toto poistenie rozhodne nepodceňujte, napriek faktu, že požičané auto má zákonné a pravdepodobne aj havarijné poistenie. Navyše poistenie zodpovednosti za škodu v cestovnom poistení aj v poistení domácnosti má vo výluke všetky škody spôsobené v súvislosti s prevádzkou motorového vozidla. Preto sa pri Vami zavinenej autonehode na cestovné poistenie nespoliehajte.

Dopravná nehoda s požičaným vozidlom

Pokiaľ je vinníkom nehody niekto iný, škodu hradí vinnik zo svojho poistenia. Horším scenárom však je, ak škodu spôsobíte práve Vy. V niektorých krajinách (USA, Británia, Kanada, Austrália …) sa poistenie nie vždy vzťahuje na vozidlo (ako sme zvyknutí u nás), ale na vodiča. Preto sa poisťovňa obráti práve na vinníka nehody pokiaľ ide o úhradu vzniknutých nákladov. Ak si k požičanému autu nepriplatíte za poistenie, tak pravdepodobne budete hradiť spoluúčasť havarijného poistenia vozidla. Poistky áut v požičovniach mávajú často vysokú spoluúčasť (aj 10% – 20%). V prípade vysokej škody alebo krádeže to môže Vašu kreditku hlboko zraniť.

Niektoré požičovne Vám navyše môžu zaúčtovať aj ušlý zisk počas doby, kedy auto nebolo prevádzkyschopné, tzn. že požičovni platíte prenájom vozidla po celý čas, čo trčí v servise.

Pokiaľ si plánujete požičať auto z krajiny ako je USA, kde v prípade škôd na živote, alebo na zdraví bývajú odškodnenia v astronomických sumách, tak stojí za to si skontrolovať limit poistného plnenia. Ak máte možnosť si limit za poplatok navýšiť, tak to v prípade USA radšej urobte.

Na poistení preto rozhodne nešetrite. Priplaťte si v požičovni za poistenie nulovej spoluúčasti, taktiež za škody spôsobené tretím osobám a v prípade USA aj za prípadné navýšenie limitov poistného plnenia.

Pokiaľ Vám požičovňa neumožní priplatiť si za poistenie vyššie uvedených rizík, tak zvážte svoj výber autopožičovne.

So svetom finančných riešení pre klientov som spätý už od roku 2009. Ponúkať nadštandardnú službu pre klienta vnímam ako poslanie a poskytnúť ju každý deň o niečo kvalitnejšie vnímam ako svoju povinnosť, aj keď má byť poskytnutá nezištne.

Napíšte mi správu

Chcem byť informovaný

Pravidelný newsletter s najnovšími správami z oblasti hypoték, sporenia, dôchodkového sporenia, ... Prihlásením sa súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Súvisiace články

Investovanie

Ako investovať do ETF fondov, dá sa investovať do ETF fondov aj cez banku?

Štefan Mačák

Štefan Mačák 02.06.2024

Poistenie

Nezabúdajme na poistenie aj do našich hôr

Stanislav Rusnák

Stanislav Rusnák 18.01.2024

Hypotéky

Štátny príspevok pre mladých: Zmeny v roku 2024

Andrej Karpat

Andrej Karpat 09.01.2024

Hypotéky

Štátna pomoc pri splácaní úveru na bývanie

Andrej Karpat

Andrej Karpat 04.01.2024

Hypotéky

Konsolidácia úverov bez overovania výšky príjmu

Andrej Karpat

Andrej Karpat 08.12.2023

Hypotéky

Financovanie výstavby domu ŠFRB alebo Hypotékou? 

Andrej Karpat

Andrej Karpat 31.10.2023

Hypotéky

Financovanie bývania Stavebnou sporiteľňou

Andrej Karpat

Andrej Karpat 16.08.2023

Hypotéky

Dopady zmeny štátneho príspevku pre mladých

Andrej Karpat

Andrej Karpat 17.07.2023

Hypotéky

Zvýšenie životného minima zníži klientom limit úverov

Andrej Karpat

Andrej Karpat 02.06.2023

Dôchodok

Zmeny v 2. pilieri platné od 1. mája 2023

08.05.2023

Hypotéky

Blíži sa výročie fixácie, oplatí sa mi refinancovať úver?

Andrej Karpat

Andrej Karpat 16.12.2022

Poistenie

Ako výhodne poistiť dieťa

Stanislav Rusnák

Stanislav Rusnák 11.10.2022

Poistenie

Postačí pri ceste do zahraničia len európsky preukaz zdravotného poistenia?

Stanislav Rusnák

Stanislav Rusnák 26.05.2017